KONKURZ Tanec

KONKURZ Tanec

  Výběrové řízení do amatérské taneční skupiny proběhne 7. 10. 2020 od 15.00 v sídle VUS ONDRÁŠ. 

  Tzv. „amatérští členové“ VUS ONDRÁŠ, tedy ti, kteří se souboru věnují ve svém volném čase ze záliby, působí ve třech uměleckých částech souboru (taneční skupina, dívčí pěvecký sbor, případně orchestr lidových nástrojů). Členy bývají převážně studenti vysokých či středních škol. Často jsou členy jiných folklorních souborů či uměleckých těles a chtějí při studiích v Brně ve svém koníčku pokračovat. Amatérští členové jsou nepostradatelnou součástí celého souboru. 

  Výběrové řízení do taneční skupiny probíhá formou řady cvičení, která předvádí některý ze stávajících členů taneční skupiny a účastníci se je snaží repetovat co nejpřesněji. Obsahem cvičení jsou základy lidového tance a charaktery jednotlivých regionů. Cvičení se provádějí individuálně nebo v tanečních párech ve vícečlenných skupinách. Důležitým faktorem je také zpěv. Úspěšní absolventi náboru jsou přijímáni do semináře. 

  Seminář je v případě velkého množství přijatých zájemců posledním sítem pro přijetí do taneční skupiny. V délce 6-10 týdnů probíhají tréninky většinou 1x týdně ve středu v čase 19.00-22.00. Seminář je obdobou běžných nácviků taneční skupiny, ve kterých se seminaristé učí základní taneční techniky, choreografické pasáže tanců z různých národopisných regionů a rovněž jim nabízí možnost pochopit systém práce taneční skupiny souboru. Ze semináře úspěšní seminaristé postupují po taneční skupiny. 

  Nácviky taneční skupiny probíhají 2x týdně (zpravidla v úterý a čtvrtek) od 18.30 do 22 hodin. V nácvičném období, které trvá od října do března, jsou nácviky doplňovány víkendovými soustředěními. Soustředění jsou plánována 1-2x za měsíc dle potřeby. Časový rozvrh soustředění: Pá 18.30-22.00, So 9.00-18.00, Ne 9.00-15.00. 

  Vystoupení amatérské části taneční skupiny jsou vrcholem programové nabídky souboru a jsou nazývána celosouborovými, jelikož v nich účinkují všechny složky souboru – taneční skupina ( složena z profesionální a amatérské části), Orchestr lidových nástrojů a dívčí pěvecký sbor. Období vystupování trvá obvykle od dubna/května do září/října. 

  Vedoucí: Jan Kysučan 

  Prosíme uchazeče, aby měli roušky s sebou!

   

  Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ
  Štefánikova 53a
  662 10 Brno

  E-mail: ondras@vusondras.cz
  Ústředna: +420 973 442 046
  Vedení: +420 973 444 909
  Umělecký provoz: +420 973 442 089

  Sledujte nás! VUS Ondráš na Facebooku VUS Ondráš na Youtube VUS Ondráš na Instagramu

  Kontaktní formulář

  Prosím, vyplňte následující formulář
  podmínky použití formuláře

  Údaje, které do formuláře zadáte, použijeme pouze pro zaslání odpovědi. Naše webové stránky neuchovávají data z formuláře ve smyslu obecného nařízení EU o ochraně osobních údajů (GDPR). Po odeslání formuláře obdržíte emailem kopii dotazu.